Dojazd za granicę busem


Transport busem do miejsc pracy za granicą staje się coraz większym i bardziej dochodowym biznesem, który z roku na rok staje się coraz bardziej dochodowym źródłem zarobku dla małych i średnich przedsiębiorców. Firmy przewozowe z 2020 roku to już nie to samo co firmy przewozowe z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Kilkadziesiąt lat temu usługi przewozu pracowników do pracy za granicę oferowali przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Oznacza to, ze kierowca busa, który zawoził ludzi do pracy za granicę do Niemiec, Holandii, Francji czy Wielkiej Brytanii był jednocześnie właścicielem całej firmy. Obecnie jest zdecydowanie inaczej: przewozy do Niemiec, przewozy do Holandii czy też do jakiegokolwiek innego państwa w Unii Europejskiej, oferowane są przede wszystkim przez duże firmy przewozowe posiadające nawet po kilkadziesiąt busów i zatrudniające od kilku do nawet kilkudziesięciu kierowców wożących codziennie setki, o ile nie tysiące Polek i Polaków do pracy za granicę.

Dzięki efektowi skali spadły ceny takich przewozów. Jeszcze 2 dekady temu za dojazd do pracy w Niemczech przyszło zapłacić nam 500 czy 600 złotych, obecnie natomiast możemy dojechać do pracy w tym kraju za zaledwie 250-300 zł za przejazd w jedną stronę.